loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

آبشار زیبای مارگون در فاصله 125کیلومتری شیراز و در شمال شهرستان سپیدان واقع شده است؛ این آبشار یکی از بزرگترین و باشکوه ترین آیشارهای ایران است که به ارتفاع 70 متر و عرض 100 متر، یکی از مرتفع ترین آبش

آبشار زیبای مارگون در فاصله 125کیلومتری شیراز و در شمال شهرستان سپیدان واقع شده است؛ این آبشار یکی از بزرگترین و باشکوه ترین آیشارهای ایران است که به ارتفاع 70 متر و عرض 100 متر، یکی از مرتفع ترین آبشارهای استان فارس را تشکیل داده است.

این آبشار به دلیل قرار گرفتن در داخل تنگه زیبای مارگون، به صورت رگه های آبشاری از فراز کوه به درون دره مسیر رودخانه سرازیر می شود.

دامنه های شیب دار پوشیده از درخت در دل کوه های سربه فلک کشیده و صخره های خزه بسته که جمعا ترکیبی از چشم انداز جنگل و کوهستان را به وجود آورده که همراه با آب رودخانه زلال در پایین آبشار، یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی استان را با جلوه های اعجاب آمیز تشکیل داده است.

در مسیرآبشار مارگون منطقه برم فیروز د ردامنه کوه رنج بلند ترین قله سپیدان قرار دارد که حتی در تابستان پوشیده ازبرف است وهمچنین عبور رود خانه چشم نواز کمهر همراه باچشمه سارهای متعدد یکی ازخیره کننده ترین چشم اندازهای طبیعی استان رافراهم آورده است.

این آبشار که در فاصله 45 کیلومتری شمال شهر اردکان فارس واقع شده دارای دو مسیر ارتباطی آسفالته است که یکی از طریق جاده شیراز-سپیدان-مارگون به طول125 کیلومتر می باشد و مسیردیگر از طریق جاده یاسوج- کاکان - مارگون به طول65 کیلومتر می باشدراه ماشین رو تا فاصله 800 متری آبشار ادامه دارد وبقیه راه تاموقعیت آبشار به صورت راه سنگفرش شده است که با پیاده روی می توان به آبشار رسید.

 

در محوطه آبشار پارکینگ، امکانات خدماتی و رفاهی و فضاهای مسطحی جهت نصب چادر مسافرین پیش بینی شده است.

محسن سپهری منش بازدید : 575 دوشنبه 17 مرداد 1401 زمان : 14:03 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟