loading...

موسسه گنجینه سرزمین پارس

در فاصله 6 کیلومتری جنوب سپیدان مسیر چشمه زیبا و پر آب شش پیر واقع شده که با پوشش جنگلی و چشم اندازهای طبیعی اطراف مکان مناسبی را جهت گردشگران از شهر های دور و نزدیک، به ویژه شیراز و یاسوج فراهم نموده

در فاصله 6 کیلومتری جنوب سپیدان مسیر چشمه زیبا و پر آب شش پیر واقع شده که با پوشش جنگلی و چشم اندازهای طبیعی اطراف مکان مناسبی را جهت گردشگران از شهر های دور و نزدیک، به ویژه شیراز و یاسوج فراهم نموده است.

اطراف چشمه را درختان کهنسال قرار گرفته و چشم انداز کوهستانی همراه با هوای خنک و مطبوع در تابستان و جاده قابل دسترس از امکانات طبیعی این منطقه تفرجگاهی است وآب گوارا و خنک این چشمه حاصل ذوب شدن برف های یخچالی در ارتفاعات برم فیروز و رنج  شهرستان سپیدان است.

علاوه بر آن در فاصله کوتاهی از چشمه، دریاچه کوچک و دیدنی شش پیر واقع شده است. وسعت این آبگیر20کیلومترمربع بر آوردشده که اطراف آن را در بیشتر قسمت ها گیاهان نی و لویی پوشانده است .

در مسیر راه کوهستانی که از روستای برشنه به دریاچه منتهی می شود ابتدا چشمه زیبا وپر آب شش پیرقرار دارد وسپس درفاصله  اندکی، دریاچه زیبای شش پیر با زیبایی خاص و خیره کننده واقع شده که از آن به عنوان عروس در یاچه های ایران یاد می شود .

محسن سپهری منش بازدید : 593 سه شنبه 11 مرداد 1401 زمان : 13:34 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مؤسسة فرهنگی هنری گنجینة سرزمین پارس از مهرماه سال 1390، با دریافت مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی به شماره‌ثبت:1782 فعالیت خود را آغاز کرد هدف این مؤسسه رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شهر شیراز، استان فارس و ایران اسلامی است.
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟